Kalendarz imprez 24

Relacja Pawła Górskiego z regat St. Malo Race

sobota, 8 lipca 2017

Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji Pawła Górskiego z regat St. Malo Race

7 lipca załoga Yacht Club Sopot wystartowała w regatach St Malo Race na jachcie klasy VO70 ‘Monster Project’. Zawody te były dla nas okazją do zdobycia eliminacji do słynnych regat Rolex Fastnet Race 2017. 

Na starcie w 4 grupach zebrało się ponad 175 jachtów. Startując jako ostatnia dywizja, przy niesamowicie pięknej pogodzie i 16 węzłach wiatru rozpoczęliśmy wyścig wykonując do końca cieśniny Solent 28 zwrotów na wiatr. Lawirując dużo szybszym oceanicznym Monsterem między innymi jachtami, dostarczyliśmy załodze sporo emocji i bardzo potrzebnego treningu i  zgrania przed sierpniowymi regatami. Każda chwila na jachcie powodowała że czuliśmy się coraz pewniej i jacht płynął coraz szybciej. Po 3 godzinach byliśmy na 4 miejscu za Artemis, Bank Populare i prowadzącym Rumbler’em. Utrzymaliśmy tą pozycję do wieczora gdy minęliśmy jedną z pierwszych francuskich wysp na trasie regat. Po postawieniu spinakera prędkość wiatru spadała z każdą chwilą żeby około północy elektronika jachtowa pokazywała poniżej 3 węzłów wiatru. Mieliśmy także 2 godzinny przestój podczas którego na szczęście dryfowaliśmy razem z prądem do mety. Ostatnie godziny były bardzo frustrujące dla całej załogi. Po wykonaniu wielu zwrotów z wiatrem - co było świetnym treningiem, o godzinie 11:00 zameldowaliśmy się na mecie w St Mało. Ponieważ był to tylko trening postanowiliśmy nawet nie dobijać do brzegu, aby poznać wyniki tylko od razu skierowaliśmy się z powrotem do Southampton.

Załoga YCS  zmęczona, ale zadowolona i pozytywnie nastawiona do kolejnych eliminacji które już 22 lipca ponownie na jachcie Monster Project. Tym razem wystartujemy w regatach Channel Race. 

GSC Yachting biznes liga żeglarska Yachting Clinic