Kalendarz imprez 14

VOLVO OCEAN RACE – START YACHT CLUB SOPOT W 13. EDYCJI NAJWIĘKSZYCH REGAT ŚWIATA.

czwartek, 7 czerwca 2018

Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy poinformować Państwa, że załoga YACHT CLUB SOPOT wystartuje  w tym roku w dwóch największych, najważniejszych regatach na świecie – VOLVO OCEAN RACE oraz SYDNEY HOBART YACHT RACE.

YACHT CLUB SOPOT jest ideą żeglarską skupiającą ludzi, dla których żeglarstwo to pasja lub sposób na życie. Naszym celem nadrzędnym jest promowanie żeglarstwa regatowego, nie tylko wśród profesjonalistów, ale przede wszystkim pragniemy zarażać pasją żeglowania amatorów, dla których udział w takich przedsięwzięciach z całą pewnością będzie przygodą życia.

Klub może się pochwalić w tym roku już kilkoma znaczącymi sukcesami, m.in. zakup jachtu crusingowego Jeanneau Sun Odyssey 349, otwarcie siedziby klubowej w pobliżu molo w Sopocie. Potwierdzone starty w ww. regatach możemy zaliczyć do naszych kolejnych wielkich osiągnieć.

VOLVO OCEAN RACE to największe załogowe regaty okołoziemskie. To jedna z najważniejszych i najtrudniejszych imprez żeglarskich na świecie, która odbywa się co 2 lata. Pierwsze z nich miały miejsce w 1973 roku.

Obecnie trwający wyścig, rozpoczął się 22 października 2017 r w Alicante w Hiszpanii, żeglarze mają do pokonania 11 odcinków o rekordowej długości 45 tysięcy mil morskich. W tym roku organizatorzy zaplanowali coś szczególnego i do startu zaprosili uczestniczące we wszystkich poprzednich edycjach jachty i ich załogi. Wyścig legend odbędzie się na finałowym etapie tegorocznej edycji Volvo Ocean Race. Jachty wystartują z Goeteborga, 21.06, ok 45 min wcześniej - przed startem załóg biorących udział w tegorocznej edycji VOR, aby następnie dopłynąć do Hagi (około 462 mile morskie). Finał przewidziany jest 2-3 dni później.

To właśnie w wyścigu VOLVO OCEAN RACE of LEGENDS popłynie polska załoga z YACHT CLUB SOPOT.

- Startujemy na legendarnej jednostce Illbruck Challenge Volvo Ocean 60, która w 2001-2002 roku pod dowództwem skippera Johna Kosteckiego odniosła zwycięstwo w regatach VOLVO OCEAN RACE.  Cała załoga jest z tego powodu bardzo podekscytowana i liczymy na bardzo ciekawą i szybką żeglugę – podkreśla członek załogi, komandor YCS Filip Wójcikiewicz.

Polsko-niemiecka załoga będzie liczyła 16 osób – 12 to członkowie YACHT CLUB SOPOT i ich przyjaciele, pozostali to żeglarze z Niemiec, stała załoga jachtu Illbruck. Za sterami stanie niezwykle utytułowany żeglarz regatowy Jarosław Kaczorowski, kapitan jachtowy zwycięzca regat Sydney-Hobart, uczestnik wielu prestiżowych wyścigów na świecie. Sopocki jacht klub reprezentować będą również między innymi Rafał Sawicki, Mariusz Kłobucki czy Michał Kaczorowski.

- Cieszymy się, że możemy zaakcentować polskie żeglarstwo na trasie regatowej Volvo Ocean Race. Co prawda nie na jachcie pod naszą banderą, ale w większości w polskiej załodze, postaramy się jak najlepiej zaprezentować na trasie ostatniego odcinka. Równolegle z nami wystartuje legendarny Copernicus z Yacht Klub STAL Gdynia, więc wspólnie będziemy na pewno zauważalną częścią wyścigu – dodaje Jarosław Kaczorowski.

Cała załoga wejdzie na pokład jachtu Illbruck już 18 czerwca, aby przeprowadzić przed startem kilka treningów. Będzie to na pewno bardzo przyspieszony kurs żeglugi na jachcie klasy VO 60, ale pod dowództwem kapitana Jarka Kaczorowskiego załoga na pewno będzie dobrze przygotowana do wyścigu.

Zapraszamy do śledzenia klubowej strony na Facebooku https://www.facebook.com/ycsopot oraz Instagramie yachtclubsopot_2015. Wszelkie informacje na temat działalności YCS można znaleźć również na stronie http://www.yachtclubsopot.com

GSC Yachting biznes liga żeglarska Yachting Clinic