Kalendarz imprez 25

Yacht Club Sopot wystartuje w Sydney Hobart Yacht Race 2018

poniedziałek, 19 marca 2018

ROLEX SYDNEY TO HOBART
Regaty Sydney Hobart Yacht Race to jedne z najtrudniejszych i najbardziej znanych regat żeglarskich. Udział w tych zawodach porównywany jest do zdobycia Mount Everest. Gospodarzem jest Cruising Yacht Club of Australia we współpracy z Royal Yacht Club of Tasmania. 

Start odbywa się drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia w Zatoce Sydney, natomiast meta znajduje się w Hobart na Tasmanii. Załogi maja do pokonania 630 mil morskich, a najtrudniejszym odcinkiem jest słynna Cieśnina Bassa słynąca z silnych wiatrów.

W ciągu ostatnich 72 lat wyścig Rolex Sydney Hobart Yacht Race stał się ikoną australijskiego i światowego jachtingu. Żadne regularne doroczne wydarzenie żeglarskie na świecie nie przyciąga tak wielkiego zainteresowania medialnego, jak to ma miejsce w Sydney Harbour podczas startu wyścigu.

http://www.rolexsydneyhobart.com/ MONSTER PROJECT
Jacht został zaprojektowany i zbudowany przez stocznie Humphreys Yacht Design dla rosyjskiego multimilionera, który wystartował na nim w regatach Volvo Ocean Race 2008/2009. Jacht jest innowacyjną jednostką, bardzo szybką i charakteryzująca się dużą sztywnością. Ta zaawansowana łódź wykonana w całości z włókien węglowych, gwarantuje niezapomniane przeżycia na wodzie. 

Dane jednostki:
Długość - 21,48 m 
Szerokość - 5,68 m
Zanurzenie – 4,59 m 
Masa kilu – 4900 kg
Masa jachtu – 13,800 kg
Powierzchnia żagli – łącznie ponad 500m2
Top Speed – 30+ 

W rękach dobrej załogi staje się precyzyjną maszyną do wygrywania. 

Załoga Yacht Club Sopot poznała już jednostkę Monster Project startując na niej w regatach Rolex Fastnet Race czy St.Maarten Heineken Regatta. 

ZAŁOGA
Jacht Monster Project VO70 wystartuje w Rolex Sydney Hobart Yacht Race 2018 pod banderą Yacht Club Sopot. Jego załogę stworzy wybuchowa mieszanka mistrzostwa sportowego oraz pasji żeglarskiej.


Zbigniew "Gutek" Gutkowski – sternik, kapitan jachtowy, kapitan motorowodny, płetwonurek, radiooperator, pierwszy w historii Polak, który wystartował w wokół ziemskich regatach samotników Velux 5 Ocean Race (II miejsce) oraz Vendee Globe. Na swoim koncie posiada również start na katamaranie Warta-Polpharma w regatach The Race w 2000 roku.

Paweł Górski – trymer, doświadczony żeglarz mający na swoim koncie szereg sukcesów sportowych, startował w Admiral’Cup, był także członkiem załogi Polska 1.

Rafał Sawicki – trymer, taktyk, manager projektu, który odpowiada za sprawy organizacyjne i za bezpieczny przebieg projektu. Doświadczony żeglarz, trener kadry narodowej klasy 470, zdobywca medali mistrzostw świata, Europy i Polski w różnych klasach i konkurencjach.

Piotr Dauksza – pitman, kapitan jachtowy i motorowodny. Ponad 10 tys. Mm jako skipper jachtów jedno i wielokadłubowych. Dodatkowo doświadczenie jako oficer wachtowy na STS kapitan Borchardt i Zawisza Czarny.

Roman Guerra – co-skipper, właściciel jachtu Monster Project, z którym przepłynął wszystkie oceany świata, biorąc udział w najważniejszych imprezach morskich.

WYMOGI BEZPIECZEŃSTWA
Kwalifikacje są niezbędną częścią Rolex Sydney Hobart Yacht Race. Załoga oraz jacht, aby móc startować w regatach muszą spełnić odpowiednie wymogi bezpieczeństwa:

Jacht i załoga muszą przepłynąć minimum 24 godzinny rejs oceaniczny w przeciągu 6 miesięcy przed startem regat.
Członkowie załogi muszą przejść szkolenie Australian Sailing Safety and Sea Survival Course lub jego zaakceptowany odpowiednik.
Minimum dwóch członków załogi musi posiadać certyfikat potwierdzający przejście kursu pierwszej pomocy.
Minimum dwóch członków załogi musi posiadać certyfikat operatora radia dalekiego zasięgu.

Yacht Club Sopot z odpowiednim wyprzedzeniem zorganizuje wszystkie wymagane kursy, a szkolenie Australian Sailing Safety and Sea Survival Course będzie obowiązkowe dla wszystkich członków załogi.

24 godzinny rejs kwalifikacyjny zostanie przeprowadzony u wybrzeży Australii w dniach treningowych poprzedzających start regat.

PROGRAM
Wrzesień 2018
Kurs ratownictwa Australian Sailing Safety and Sea Survival Course

17 grudnia 2018 – poniedziałek
Odprawa organizacyjna na jachcie w Sydney

18-24 grudnia 2018 – wtorek – poniedziałek
Sesje treningowe z Zatoce Sydney oraz na oceanie.
24 godzinny rejs kwalifikacyjny

24 grudnia 2018 – poniedziałek
Załogowa Wigilia

25 grudnia 2018 – wtorek
Dzień wolny

26-29/30 grudnia 2018 – środa – sobota/niedziela
Sydney Hobart Yacht Race

31 grudnia 2018 – poniedziałek
Uroczystość zakończenia regat – Hobart (nieobowiązkowe, ale mile widziane)
Załogowy Sylwester – Hobart (nieobowiązkowe, ale mile widziane)

UDZIAŁ W REGATACH. OFERTA / ŚWIADCZENIA
Świadczenia zawarte w cenie uczestnictwa:
- Czarter jachtu Monster Project w terminie 17-31.12.2018 na treningi, kwalifikacje i wyścig główny.
- Start w regatach Rolex Sydney Hobart Yacht Race.
- Obsługa techniczna i taktyczna jachtu – siedmiu profesjonalnych żeglarzy.
- Wpisowe do regat.
- Opłaty portowe.
- Pełne wyżywienie podczas regat i rejsu kwalifikacyjnego.
- Lunch boxy podczas treningów.
- Komplet odzieży załogowej (w zależności od oferty producentów. Minimalny zestaw będzie składał się z: krótkie spodenki, lekka bluza sztormiakowa, buty, rękawiczki, 10 koszulek technicznych, torba).
- Materiał video do własnego wykorzystania.
- Dwie kolacje zespołowe w tym Wigilia.
- Ubezpieczenie NNW.

Załoga składa się z 7 profesjonalnych żeglarzy i 12 żeglarzy w formule pro – am.

Cena uczestnictwa (powyższe świadczenia): 14 500 € / osoba

Cena nie zawiera:
Przelotów, zakwaterowania, wyżywienie poza treningami, rejsem kwalifikacyjnym i wyścigiem głównym, sztormiaka i obuwia oceanicznego, k
ursu Australian Sailing Safety and Sea Survival Course (który zostanie zorganizowany przez YCS w Polsce lub Australii)

KONTAKT
Rafał Sawicki
ycs@yachtclubsopot.com
tel: + 48 602 470 395

GSC Yachting biznes liga żeglarska Yachting Clinic