Kalendarz imprez 24

Yacht Club Sopot wystartuje w Mistrzostwach Polski i Europy ORC 2017.

piątek, 2 czerwca 2017

24-29 lipca na wodach Zatoki Gdańskiej pojawią się jachty z całej Europy, żeby walczyć o tytuł mistrza Europy ORC. Wśród nich znajdzie się załoga Yacht Club Sopot, która ostatecznie wystartuje na jachcie Sun Fast 3600 "One & Only".

To już pewne, Yacht Club Sopot wystartuje w Mistrzostwach Polski i Europy ORC 2017. Dla zespołu będzie to kolejny start i zupełnie nowe doświadczenie. Mistrzostwa Europy poprzedzone są Mistrzostwami Polski, które załoga traktuje jako trening i przygotowanie do głównych regat. Wybuchowa mieszanka profesjonalistów oraz amatorskich zapaleńców to już tradycja startów załogi Yacht Club Sopot, podobnie będzie na Mistrzostwach Polski i Europy ORC. Team złożony będzie w systemie PRO-AM 2/6, a sternikami odpowiednio w Mistrzostwach Polski i Europy będą: Rafał Sawicki - były kadrowicz oraz trener kadry olimpijskiej klasy 470 oraz (prawdopodobnie) Mateusz Kusznierewicz - mistrz olimpijski, jeden z najlepszych polskich żeglarzy regatowych.

- Jestem niesamowicie podekscytowany możliwością startu w Mistrzostwach Polski ORC gdzie będę miał przyjemność poprowadzić załogę Yacht Club Sopot i cały jacht, a na Mistrzostwach Europy postaram się wspomóc Mateusza, abyśmy wspólnie jako polska załoga, mogli powalczyć o jak najlepszy wynik – mówi Rafał Sawicki.

Dr Irena Eris European Championship ORC Gdańsk 2017 to regaty, jakich w Polsce jeszcze nie było. Od 21 do 23 lipca w Gdańsku odbędą się Otwarte Mistrzostwa Polski ORC, a od 24 do 29 lipca gdańska marina stanie się na blisko tydzień domem dla około 100 morskich jachtów i 800 zwodników. Dzięki formule przelicznikowej rywalizować ze sobą będą jednostki o różnej wielkości. Jachty zostaną podzielone na trzy grupy, według specjalnego współczynnika wyrównawczego CDL. Emocje dla miłośników sportów wodnych są gwarantowane, a dla załogi Yacht Club Sopot to kolejne regaty, które wiążą się nie tylko z wielką przyjemnością i ogromną dawką żeglarstwa sportowego, ale przede wszystkim dają wyjątkową możliwość kontaktu z jachtami, których ciężko szukać w polskich marinach.

- Plan jest taki, w lipcu wystartuję w Mistrzostwach Polski ORC w międzynarodowym projekcie, a następnie przesiadam się prawdopodobnie do załogi YCS, żeby wziąć udział w Mistrzostwach Europy. Jeśli wszystko się potwierdzi to po raz kolejny popłynę w roli sternika z czego bardzo się cieszę. W klubie panuje świetna atmosfera, klub się rozwija i zespół, który go prowadzi ma już potwierdzone kolejne bardzo ciekawe plany na drugą część tego roku oraz na sezon 2018 – podsumowuje Mateusz Kusznierewicz.

GSC Yachting biznes liga żeglarska Yachting Clinic