Kalendarz imprez 23

Newsy

Wystartuj z YCS w najstarszym morskim klasyku regatowym na świecie ROLEX FASTNET RACE 2017

poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Yacht Club Sopot ma przyjemność zaprosić na pokład regatowej maszyny klasy Volvo Open 70 Monster Project, na którym już w sierpniu wystartuje w najbardziej znanym morskim wyścigu w Europie - Rolex Fastnet Race

Yacht Club Sopot wraca do gry i staje na podium St. Maarten Heineken Regatta

niedziela, 5 marca 2017

Ogromny pech jaki spotkał załogę Yacht Club Sopot tuż przed rozpoczęciem St. Maarten Heineken Regatta dodał skrzydeł i zmobilizował uczestników tej wyprawy do jeszcze większego wysiłku. Członkowie klubu oraz ich przyjaciele zostali zaproszeni na inne jednostki biorące udział w regatach dzięki czemu udało się dokończyć zawody w znakomitej atmosferze. Część załogi, która dołączyła do jachtu Whitbread 60 „Challenger” zakończyła regaty na trzecim miejscu w klasie Ocean Racing, co w zaistniałej sytuacji można uznać za ogromny sukces.

Ogromy pech załogi Yacht Club Sopot na Karaibach

piątek, 3 marca 2017

Załoga Yacht Club Sopot nie zaliczy swojego pierwszego, morskiego startu na jachcie klasy VO70 do udanych. Już w pierwszym wyścigu regat St. Maarten Heineken Regatta doszło do ogromnej awarii na jachcie. W czasie żeglugi na wiatr złamał się jeden z salingów w wyniku czego złamała się górna część masztu. Na szczęście nikt z załogi nie ucierpiał, a jacht bezpiecznie powrócił do portu.

Yacht Club Sopot gotowy do startu w St. Maarten Heineken Regatta

środa, 1 marca 2017

W piątek 3 marca rozpoczną się 37 regaty St. Maarten Heineken Regatta. Wielkie święto żeglarstwa, na które co roku przyjeżdża kilka tysięcy uczestników z całego świata. Na starcie nie zabraknie reprezentantów Yacht Club Sopot, którym przewodzić będzie mistrz olimpijski Mateusz Kusznierewicz na wyjątkowej jednostce VO70 Green Dragon.

Pierwsze urodziny Yacht Club Sopot

sobota, 11 lutego 2017

Początek lutego to ważny okres w życiu Yacht Club Sopot. Dokładnie rok temu klub oficjalnie rozpoczął swoją działalność. Starty w rywalizacji sportowej na akwenach polskich i zagranicznych, edukacja dorosłych, którzy po raz pierwszy zetknęli się z żeglarstwem oraz pro-rodzinna rekreacja żeglarska to działania, które Yacht Club Sopot zrealizował w pierwszym roku działalności. Sezon 2017 zapowiada się równie intensywnie, począwszy od udziału w jednych z najbardziej znanych regat żeglarskich na świecie St. Maarten Heineken Regatta. 

GSC Yachting biznes liga żeglarska Yachting Clinic